KUNIO.PL - największa polska strona o serii Nekketsu!くにおくんの三国志だよ 全員集合!

Kunio-kun no Sangokushi dayo: Zeiin Shuugou!

Arc System Works Nintendo Switch / PlayStation 4 / PC 12.2021Końcówka roku w którym obchodzimy 35-lecie ukazania się pierwszej gry z Kunio przyniesie nam dość nietypowy - nawet jak na serię - projekt.

Kunio-kun no Sangokushi dayo: Zeiin Shuugou! nosi swój tytuł nieprzypadkowo: Sangokushi (三国志) to seria Japonskich mang pisanych i zilustrowanych przez Mitsuteru Yokoyama, który to z kolei wzorował się na XIV-wiecznej chińskiej Opowieści o Trzech Królestwach autorstwa Luo Guanzhonga, więcej o niej możecie poczytać choćby na rodzimych stronach Wikipedii. Nieco bardziej zainteresowanych tematem powiem, że powstało również anime Yokoyama Mitsuteru Sangokushi (横山光輝 三国志), które może umilić czas oczekiwania na grę, która będzie adaptacją wyżej wymienionych tytułów. I tak w poszczególne role wcielą się Kunio jako Guan Yu, Gouda jako Liu Bei, Godai jako Zhang Fei, Sawaguchi jako Zhang Bao, Nishimura jako Zhang Jue, czy Momozono w roli Tennin.

Kunio-kun Trzy Królestwa gameplayowo przypominać będzie poprzednie gry action-RPG, otrzymamy więc otwarty świat podzielony na przewijane sekwencje ekranowe, w których trafimy na zgraję przeciwników, albo na dzielnice sklepowe. Całość podobnie jak w przypadku poprzednich gier od Arc System Works łączyć będzie styl 8 bitowych spritów z trójwymiarowymi planszami. Na graficzne fajerwerki nie ma co liczyć, choć miłym dodatkiem będą pojawiające się podczas dialogów ręcznie rysowane ilustracje postaci.

Jak podaje Famitsu, gra gotowa jest w 65-70%, jej premiera planowana jest na grudzień bieżącego roku, jednak dotyczy to tylko konsoli Nintendo Switch na rynku Japońskim, wersja dla PS4 i PC pojawią się wiosnę 2022 roku, miejmy nadzieję, że wraz z premierą Europejską, o której jak na razie cisza.
Rob3rt

Twórca największej strony o serii gier z Kunio w Polsce. Miłośnik gier PC z końcówki lat 90 XX wieku, wierny czytelnik CD-Action, fan serii Tomb Raider, Little Big Adventure, obecnie grający na Switchu i okazyjnie FamiComie.